SZKOLENIA – PRAKTYCZNA DROGA DO SUKCESU

Biznes to ciągłe negocjacje, ogromna wiedza na temat komunikacji niewerbalnej, strategia rozwoju, załatwianie spraw w urzędach oraz „tysiące innych rzeczy”, którymi przedsiębiorca zajmuje się właściwie na co dzień. Tym samym są to „tysiące spraw”, w których powinien posiadać doświadczenie. Praktyka, praktyka, praktyka. Bez niej nie znajdziesz pracy. To przepustka pozwalająca na podjęcie jakichkolwiek kolejnych kroków.

W obrębie marketingu i prężnie rozwijających się wokół niego nowych działów pracy, wyższe wykształcenie okazuje się niewystarczającym atutem do zdobycia dobrej posady. Trzeba być pewnym siebie i odważnie brnąć do przodu. Najważniejsze żeby łapać się każdej możliwej okazji. Im więcej praktyk tym większe doświadczenie i oczywiście większa szansa na zdobycie wymarzonej pracy. Spotkania z ludźmi sukcesu zmieniają mentalność i poszerzają nasze horyzonty. W biznesie chodzi właśnie o taką „praktyczną wiedzę”, której nie zaoferują nam żadne uniwersytety.

Wiedza zaczerpnięta z podręczników powinna stanowić podstawę do dalszej nauki, jaką właśnie przyniesie nam zdobywane doświadczenie. To dzięki niemu nabieramy dystansu i obycia w zawodzie. Im mamy większe doświadczenie, tym po latach stajemy się bardziej niezastąpieni w firmie. Potrafimy podejmować szybkie i dobre decyzje oparte na własnej autopsji lub błędach czy sukcesach innych ludzi pracujących w dużych korporacjach, które rzadko pozwalają sobie na zatrudnianie tzw.„teoretyków”.Innymi słowy, ktoś, kto nawet z wyróżnieniem ukończył studia na wysoko postawionej w rankingu uczelni, a mimo to, w jego CV widnieją pustki, może sobie nagle uświadomić, że stanął właśnie przed długą drogą zdobywania stażów. Okazują się one niezbędne w zawodzie oraz aby móc w ogóle ubiegać się o jakąkolwiek lepszą posadę. Na zbieranie doświadczenia nigdy nie jest za późno, ale na to potrzeba czasu…

W XXI wieku, w każdej dziedzinie, w której można odnieść duży sukces, trwa zapewne nie obcy nikomu tzw. „wyścig szczurów”. Niestety zawsze może się zdarzyć, że znajdą się młodsi i bardziej wykwalifikowani od nas ludzie. Dlatego by rozwijać swoją przyszłą karierę trzeba być ciągle aktywnym, ponieważ wiedza z zakresu marketingu ciągle się poszerza, a rzesze nowych i świadomych tego ludzi, z roku na rok poszerzają konkurencję na rynku pracy.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>