Skuteczne zarządzanie czasem

Ludzie w dzisiejszych czasach są coraz to bardziej zabiegani. Ciągle narzekają na brak czasu. Powodem tego głównie jest to, iż nie potrafią właściwie zarządzać swym czasem. Trwonią go na rzeczy mniej istotne, albo te ważne przeciągają tak, że czasu im brak. Szkolenie ze skutecznego zarządzania czasem ukaże nam jak należy podejść do stwierdzenia rozplanowania czasu. Kurs zobrazuje jak wyglądają tak zwane ”pochłaniacze” czasu i jak sobie z nimi radzić. Do nich oczywiście należą media (telewizja, radio, brukowce prasowe, komputeri Internet). Ważne jest, aby potrafić sobie w życiu priorytety, dzięki którym będziemy mogli ułożyć harmonogram zajęć, według którego będziemy mogli postępować. Podczas szkolenia każdy nauczy się jak można zdefiniować pojęcie celu. Warto pamiętać o tym, że aby lepiej funkcjonować, należy wyznaczyć sobie cele, które musimy wykonać na przykład w danym czasie. Początkowo będziemy musieli sprawdzić własne możliwości, a potem dopiero będziemy mieli możliwość ocenienia sytuacji, co pozwoli określić i jasno wymierzyć sobie zadanie do wykonania. Pracownik powinien potrafić określić główne zadania związane z jego stanowiskiem. Wtedy będzie mógł rozplanować swój czas. Głównym celem tego kursu jest ukazanie każdemu istoty planowania – jak robić to szybko, zwięźle i efektywnie. Wbrew pozorom zaplanowane życie nie jest nudne, a na pewno dostarcza wiele czasu, który możemy wykorzystać na rzeczy nie związaneakurat z naszą pracą. Równie dobrze te zaoszczędzone chwile można poświęcić przyjaciołom, rodzinie lub po prostu przeznaczyć na rozrywkę. Na szkoleniu nauczysz się jak delegować różne swoje obowiązki w różnych porach czasowych. Ważne jest to, aby pamiętać, że nie wolno odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę, bo to może przysporzyć tylko kłopotów i niepotrzebnego zamieszania. Trudne zadania najlepiej rozłożyć na dłuższą metę, chyba, że naglą nas terminy. Wtedy i to musimy uwzględnić w naszym planowaniu. Podczas szkolenia nabędziesz umiejętność zarówno delegowania, jak i asertywnego delegowania, co na pewno przyda ci się, gdy będziesz chciał przekonać innych co do powierzonych im obowiązków, bądź będziesz chciał zając się wyłącznie swoimi sprawami. Pomocnym elementem kursu może być ćwiczenie podzielności uwagi. Z pewnością ta umiejętność przyda się nie tylko w pracy, ale i w późniejszym życiu. Podzielność uwagi pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, czy to we firmie czy w życiu rodzinnym, zwłaszcza gdy ma się dzieci.

W trakcie kursu istnieje możliwość przeprowadzenia różnego rodzaju symulacji na przykład aranżowanie podczas treningu sytuacji, które mogą zdarzyć się podczas naszej pracy w realnych warunkach. Jest to bardzo przydatne, ponieważ każdy będzie mógł poznaną wiedzę zastosować wiedzę. Gdy wynikną jakieś błędy, bądź też będziesz chciał uzyskać informacje co do tego, jak sprawić, by lepiej wyszła cała aranżacja, to na pewno uzyskasz ją od któregoś z trenerów. Szkolenia mogą odbywać się na zasadzie aktywnego udziału w dyskusji na temat sytuacji tych, które występują w życiu. Podczas tej dyskusji na pewno każdy uczestnik przedstawi zdarzenie, które miało miejsce w jego życiu lub ją wymyśli. To zróżnicowanie doświadczeń zaowocuje wieloma różnorakimi podejściami do danej sytuacji. W trakcie szkolenia mogą występować różnego rodzaju autotesty, by sprawdzić samego siebie – chociażby dla własne satysfakcji i sprawdzenia swoich postępów. Kurs może zostać nagrany w celu późniejszego przeanalizowania w celu wychwycenia błędów, złych nawyków, a wszystko to, by na bieżąco eliminować wynikłe niedoskonałości. Elementami treningu mogą być także gry interaktywne, odgrywanie różnorakich ról życiowych.

Kurs jest bardzo często oparty na dosyć nietypowych rozwiązaniach. Kursanci SA pod ciągłym okiem trenerów, którzy na bieżąco oceniają różnego rodzaju problemu i wspólnie z uczestnikami szkolenia je rozwiązują. Odbywa się to w różny sposób. Może to być drogą werbalną lub też nie. Często dobrą opcją jest rozwikłanie zawiłości za pomocą na przykład gier, gdyż pobudza to umysł do sprawniejszego myślenia i w przyjemny sposób pozwala dojść do odpowiednich, a zarazem logicznych wniosków. Podczas ćwiczeń mogą być zastosowane niecodzienne rekwizyty. Stosuje się to po to, by szkolenie nie było sztuczne i monotonne, bo to po prostu mijało by się z celem, jaki sobie obrał zarówno trener, aj k przecież uczestnik szkolenia. Kursy zazwyczaj prowadzone są przez kompetentne osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia do tego. Dzięki temu możemy być pewni swojego dobrego wyboru i gwarancji jakości przekazanej nam wiedzy.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>