Profesjonalna obsługa klienta

Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników kontaktujących się z klientami, działów obsługi klienta. W szkoleniu mogą wziąć udział również menadżerowie i asystentki, również mile widziane są sekretarki. W każdej firmie potrzebna jest osoba, która będzie potrafiła reprezentacyjnie przedstawić firmę w kontakcie z jej przyszłymi, jak i obecnymi klientami.

Pracownicy, którzy odbędą szkolenie zyskają wiedzę na temat nowoczesnych standardów w profesjonalnej obsłudze klienta. Warte jest też to, iż poznają tajniki kontaktu z klientem. Ważną umiejętnością nabytą podczas szkolenia jest zwiększanie swojej skuteczności w relacjach klientem. Kursant będzie potrafił przeprowadzić specyficzną rozmowę telefoniczną, która w rzeczowy i jasny sposób odzwierciedli zamiary jego firmy, a także ukaże jej mocny wizerunek.

W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest profesjonalna obsługa klienta. Ma ona polegać na rzeczowym i najlepiej konkretnym podejściem do przedmiotu sprawy. Ludzie są tak zabiegani, iż pragną swoje załatwić w ciągu paru minut. Osoba, która jest wyznaczona do obsługi klienta powinna znać swoją firmę praktycznie na wylot, aby szczegółowo ją zaprezentować. Nie ma mowy o braku wiedzy na temat wykonywanych usług, czy też wyrabianych produktów. Gdy pracownik przedstawi swoją firmę w sposób konkretny, a także w sposób bardzo podnoszący jej rangę, klient na pewno zyska przekonanie co do przyszłości u boku tej firmy. Klienci oczekują rzeczowej i szybkiej obsługi. Osoby, które ukończą kurs, z pewnością będą mogły zaoferować taką obsługę przyszłym klientom zakładu pracy, w którym pracują.

Podczas kursu zostanie przeanalizowana psychologiczna sylwetka klienta – typ osobowości. Zostanie ukazane zachowanie zwykłego Kowalskiego podczas zakupu towarów w danej firmie. Przedstawione będzie jego dylemat w trakcie transakcji.

Podczas szkolenia zostaną ukazane poszczególne etapy obsługi klienta. Ważne jest pierwsze wrażenie. Kurs pokaże jak wywrzeć dobre wrażenie. W czasie obsługi klienta niezwykle ważna jest rozmowa. Klient musi czuć się komfortowo. Obsługa powinna zapewnić właściwe relacje. Istotne jest, aby podczas rozmowy osoba obsługująca interesanta potrafiła delikatnie, ale też skutecznie przekonywać go do własnej firmy. Do tego powinna używać miękkich, lecz rzeczowych argumentów. W kontakcie z klientem ważne też jest finalizowanie rozmowy. Musimy pozostawić dobre wrażenie. Do tego można użyć puenty, bądź subtelnego żartu. Kontakt z klientem musi być dynamiczny. Musimy liczyć się z tym, iż może ich być wielu, a każdego powinniśmy potraktować z należytą uwagą. W trakcie kursu przedstawione zostaną standardy obsługi w kontakcie bezpośredni. Na pewno usprawni to przyszłą obsługę klienta.

W czasie pracy menadżerów, asystentek, czy też działu obsługi klienta, ważny jest dowartościowywanie klienta.Należy także stworzyć wartości dla niego. On przychodzi do nas z chęcią zakupu. My starajmy się pokazać co może być dla niego najwartościowsze. Osoby w trakcie kursu przeanalizują specyfikę rozmowy telefonicznej. Będą się uczyć zasad obowiązujących w rozmowie telefonicznej. Przygotują się oni do właśnie takiej rozmowy. Przedstawimy najczęściej popełniane błędy podczas rozmowy telefonicznej oraz powiemy jak ich uniknąć. Niezwykle istotne także są standardy w korespondencji mailowej. Kurs pokaże jak je stosować podczas tworzenia maili.

Ważnym tematem, który będzie rozpatrzony na łamach kursu jest komunikacja w obsłudze klienta. Zostanie zobrazowany schemat takiego porozumiewania się. Następnie poznamy najczęstsze bariery komunikacyjne, a także jak się przed nimi bronić i ich unikać. Rozpatrzymy także kwestię aktywnego słuchania. Nauka tych elementów z pewnością usprawni przyszłą pracę.

Każda praca ma też swoje minusy. Do tego jeśli chodzi o obsługę klienta możemy zaliczyć to, iż można trafić na tak zwanego „trudnego” klienta. Jak wiemy ludzie są różni i ze wszystkimi należy współpracować, bo jak powiedziano „nasz klient, nasz pan”. W tej kwestii zostanie pokazane to jak należy radzić sobie z reklamacjami, czy też zaistniałymi zastrzeżeniami. Każdy interesant może też mieć swoje własne obiekcje, dlatego gruntownie zostanie rozpatrzony ten temat.

Osoby biorące udział w kursie zostaną nauczone jak prowadzić negocjacje z klientem. Zostanie przedstawiony wpływ sposobu negocjacji na budowanie pozytywnych relacji z klientami. Ważą rolę odgrywa to, aby podczas rozmowy odpowiednio zarządzać emocjami. Nie ma mowy o atakach śmiechu, czy wybuchach złości oraz innych dziwnych zachowań. Kurs przygotuje osoby, które chcą poznać tajniki kontaktów międzyludzkich typu przedstawiciel firmy – klient.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>