Kreatywność w biznesie

Kiedy ma się zamiar wzięcia udziału w kursie, który ma na celu zwiększyć kreatywność w biznesie warto znieść w sobie wszelkiego rodzaju bariery blokujące kreatywność i twórcze myślenie. Ważne w biznesie jest to, by stosować rozwiązania takie, które nie zawsze są formułkami wypisanymi w jakimś podręczniku. Z takich rozwiązań może skorzystać każdy. W biznesie istotne jest to, aby posługiwać się sprawnym myśleniem. Osoba myśląca kreatywnie napotkawszy na swojej drodze problem powinna dostrzegać w nim szansę i możliwości, zamiast strat i kłopotów. Problem, wyzwanie dla osoby kreatywnej powinny działać motywująco, musi wyzwalać w niej pewnego rodzaju ekscytację tym, iż może sprawdzić swoje możliwości, a przede wszystkim rozwinąć się. Osoby przedsiębiorcze na pewno mają łatwiej, gdy szukają pracy, ponieważ nie poddają się tak łatwo, z pewnością nie boją się ryzyka, czyli często próbują sprostać nowym wyzwaniom, szukają różnorodnych posad. Podczas tego szkolenia z pewnością ukażemy każdej osobie, iż gdzieś w niej tkwi osoba, która chce po prostu się rozwijać i pozytywnie patrzeć w przyszłość. W trakcie szkolenia poznamy wiele różnorodnych metod, według których będziemy mogli identyfikować różnorakie problemy, a przede wszystkim wyszukiwać i tworzyć wiele nieschematycznych pomysłów rozwiązywania.

Osoba na stanowisku, które wymaga zarządzania powinna wykorzystywać w swej pracy twórcze myślenie. Powinno jej pomóc wynajdowanie niestandardowych rozwiązań. Nie może bać się tworzenia nowych schematów, czy też niekonwencjonalnych planów. Nasz program nauczania jest stworzony tak, by ułatwić kursantom wykorzystanie twórczego myślenia w zarządzaniu. Osoba twórcza powinna mieć różnorodne plany wykonania przykładowego zadania. Nie może szukając rozwiązania problemu polegać wyłącznie na pierwszym pomyśle wyjścia z danej sytuacji. Gdy widzi problem musi mieć kilka rozwiązań, aby z nich właśnie wyselekcjonować te najważniejsze. Osoba twórcza musi ukazywać na pewno niekonwencjonalne rozwiązania, nie powinna się trzymać sztucznych utartych reguł. W trakcie wspólnej pracy przedstawimy również różne metody rozbijania schematów myślowych. Osoba kreatywna nie może myśleć w jeden zwykły sposób.

Każda osoba na swej drodze spotyka różnorodne bariery, które mogą blokować rozwój indywidualnej kreatywności. Mogą to być na przykład koledzy z pracy, czy też szef bojących się nowych rozwiązań. My nauczymy cię jak w prosty i logiczny sposób przedstawić innym swój niestandardowy tok myślenia. Każdy musi przedstawić, iż jego niestandardowe rozwiązania mogą pomóc firmie, czy też rozwinąć jej skrzydła. Indywidualność zobowiązuje do tego, aby używać swego umysłu jako narzędzia przetwarzania informacji. Podczas tworzenia różnorakich rozwiązań należy pilnować się przed różnorakiego rodzaju pułapkami własnych teorii i własnego teorii rozumowania. Nie zawsze kreatywne myślenie prowadzi do indywidualnych rozwiązań, które przynoszą obustronne korzyści. Można to nazwać mianem pułapek inteligencji. Dzieje się tak, gdyż osoba, która stosuje niecodzienne metody, może się liczyć z tym, iż ni zawsze zadziałają. Warto zawsze wielokrotnie się zastanowić zanim przedstawimy niekonwencjonalny pomysł na forum firmy. Nasze szkolenie ukaże jak stworzyć sobie warunki, dzięki którym będziemy mogli wyzwolić w sobie twórcze myślenie.

Każda osoba na pewno nieraz każdemu zdarzyło się spotkać z „niemocą twórczą”. Sytuacja, w której nie możemy znaleźć rozwiązania przed postawionym nam problemem. Podczas kursu, przedstawione zostaną różne techniki, które pokażą jak sobie radzić z niemocą twórczą. W trakcie szkolenia zaprezentujemy techniki odkrywania istoty problemu i również jak redefiniować ten problem.

Nasz kurs ukaże strategie dochodzenia do rozwiązania problemu. Tak zwane metody heurystyczne. Należą do nich zasady posługiwania się myśleniem zarówno strategicznym, wzmacniającym, kreatywnym, jak i analitycznym. Do nich możemy również zaliczyć ćwiczenia z techniki burzy mózgów. Zostaną ukazane również metody, które prowokują innych do myślenia. Kurs przedstawi wszystko to, co jest niezbędne, aby być osobą kreatywną, zarówno w biznesie, jak i w życiu codziennym.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napisane przez:

Jeden komentarz do “Kreatywność w biznesie”

 1. 02/09/2010 o godz. 15:11, panda pisze:

  Oj, nie moc twórcza zdarza się częściej niż nam się to może wydawać. Kreatywność w prowadzeniu biznesu to podstawa, nie możemy mysleć jak inni, albo linearnie, bo nie będziemy drugim Cebulskim, a każdemu chyba na tym zależy ;)
  Jesli mowa o szkoleniach to odsyłam na szkolenie May Agency „Sprzedaż z głową. Strategia myślenia wizualnego dla sprzedawców.” zdecydowanie warto się na nie udać. Kazdy komu szkolenie nie jest obce i chce się w tej specjalności rozwijać powinien dowiedzieć sie jak myśleć w sposób wizualny i co więcej – jak to wykorzystać, by klient chciał słuchać i zawiązywać z nami dłuższa współpracę. Kreatywne myślenie przede wszystkim :)

  VA:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

RSS AVENHANSEN – Najbliższe szkolenia

Szkolenia otwarte

Szkolenia w miejscowości:

Kraków

Warszawa

Poznań

Wrocław

Zakopane


Artykuły

qrcode