Szkolenia dla menadżera czyli czy kierownik musi się szkolić?

Dziś firmy chcą posiadać na stanowiskach kierowniczych najlepszych specjalistów w dziedzinie, którzy będą zarządzać skutecznie zespołem w czasie kryzysu. Dlatego takie szkolenia nabierają coraz większego znaczenia i są niezwykle ważne. Na stanowisku kierowniczym powinien zasiadać specjalista, który dysponuje wiedzą zarówno teoretyczną, jak i umiejętnościami organizacyjnymi. Według dzisiejszych ekspertów menadżer powinien przejść kilkanaście szkoleń obejmujących zagadnienia z dziedziny biznesu kontaktów międzyludzkich, motywowania pracowników. Osoba na stanowisku kierowniczym powinna przejść kursy, dzięki którym będzie potrafiła przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną, po której od razu wywnioskuje czy będzie mieć pożytek z danego pracownika. Chociaż w dobie kryzysu firmy mają mniej funduszów, to i tak wysyłają swoich pracowników na szkolenia. Chcą oni bowiem w ten sposób podnieść prestiż swojego zakładu pracy. Jest to dla nich długoterminowa inwestycja w swoich podopiecznych, którzy w przyszłości pokierują całym zespołem pracowników. W przyszłości przyniesie to z pewnością niemałe zyski.

W obecnej sytuacji, jeśli nie będzie się inwestowało w szkolenia menadżerów, nie będzie się podnosiło ich kwalifikacji, to oni przejdą do konkurencji, która im to zapewni. Trudna sytuacja gospodarki biznesowej po wielkim kryzysie zwiększyła wymagania wobec samych menadżerów. Teraz liczący się menadżer w branży musi być dobrym strategiem, komunikatorem i przewodnikiem. We wszystkich tych rolach musi być skuteczny. Taki człowiek powinien umieć planować i przekładać wyznaczone cele na konkretne działania. Musi on być kreatywny, rozwijać się poprzez poznawanie nowych technik i korzystanie ze szkoleń. Bo gdy tylko będzie działał według starych założeń nie będzie się przystosowywał, to po prostu nie sprawdzi się na dynamicznie rozwijającym się wciąż rynku. Szkolenia uczą kierowników umiejętności porozumiewania się z pracownikami. Dzięki temu uda im się przekonać w przyszłości do swoich racji. Kursy z zakresu komunikacji są bardzo potrzebne, gdyż to one właśnie przygotowują do relacji szef – pracownik. Menadżerowie na kursach uczą sięprzekazywania podopiecznym swych wizji co do działania całej firmy i poszczególnych osób.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>